Mecz Astorii ze Śląskiem Wrocław dostarczył wielu emocji. W trzeciej kwarcie gospodarze roztrwonili kilkunastopunktową przewagę, prowadząc 49:33, oddali pole gościom i do ostatnich 10 minut gry przystąpili z 6-punktową stratą (58:64). Tę stratę odrobili i rzutem na taśmę w ostatnich sekundach meczu pokonali drużynę z Dolnego Śląska.

Zwycięstwo Astorii przy porażce Pogoni Prudnik z Miastem Szkła Krosno pozwoliło bydgoszczanom zająć 6. miejsce w tabeli I ligi po rundzie zasadniczej.

W play-off Astoria zagra z trzecią w tabeli Legią Warszawa.

Astoria Bydgoszcz – Exact Systems Śląsk Wrocław 79:76 (20:14, 26:19, 12:31, 21:12)

Astoria: Dorian Szyttenholm 19, Hubert Mazur 19, Piotr Robak 18, Mikołaj Grod 10, Paweł Lewandowski 7, Mateusz Fatz 4, Karol Kutta 2, Adrian Barszczyk 0, Sebastian Jaydych 0

Śląsk: Norbert Kolun 19, Maciej Krakowczyk 14, Filip Czyżnielewski 10, Jakub Musiał 10, Paweł Mróz 9, Wojciech Jakubiak 8, Artur Wnętrzak 5, Maksym Kulon 1, Marc-Oscar Sanny 0, Olaf Wysocki 0