W 17. kolejce I ligi Astoria Bydgoszcz po niezwykle wyrównanym meczu odniosła cenne zwycięstwo nad piątym w tabeli Zniczem Pruszków.

Wynik oscylował wokół remisu niemal do końcowej syreny. W ostatnich trzech minutach Astoria zmuszona była do grania bez Szyttenholma i Robaka, którzy po popełnieniu pięciu fauli obserwowali mecz z ławki. Na szczęście, świetne zawody rozgrywali Lewandowski i Laydych. Ten pierwszy rzutem za 3 pkt. na dwie minuty przed końcem spotkania wyprowadził Astorię na 7-punktowe prowadzenie (85:78), którego bydgoscy koszykarze nie oddali do końca meczu.

Dzięki zwycięstwu Astoria awansowała na 8. miejsce w tabeli.

Astoria Bydgoszcz – Znicz Basket Pruszków 91:88 (23:21, 20:19, 24:27, 24:21)

Astoria: Lewandowski 21, Laydych 18, Robak 10, Szyttenholm 5, Barszczyk 2 oraz Mazur 14, Kutta 11, Grod 8, Fatz 2.

Znicz Basket: Czosnowski 17, Janiak 16, Cechniak 13, Szwed 8, Przyborowski 7 oraz Słupiński 14, Kordalski 6, Tokarski 6, Tarczyk 1, Janik 0.