W meczu 16. kolejki I ligi koszykarze Astorii pokonali w Artego Arenie Księżaka Łowicz 100:73.

Dość zaskakująco zaczął się mecz Astorii z przedostatnim w tabeli Księżakiem. Szybko i agresywnie grający strefą goście zdominowali wydarzenia na parkiecie Artego Areny i po 10 minutach prowadzili różnicą 10 punktów. Po zmianie stron okazało się, że gospodarze rozgrzali się, zaczęli grać szybciej, bez strat w ataku i wynik szybko uległ zmianie. W drugiej połowie Księżak wyraźnie opadł z sił, a skutecznym dotąd w rzutach za 3 Grzelińskiemu i Kobierzyńskiemu rozregulowały się celowniki.

Na 10 sek. przed końcem spotkania Lebierzyński rzutem za " 3" plon zdobytych przez Astorię punktów ustalił na 100.

Kolejny mecz Astoria rozegra w Krakowie. 13 stycznie zmierzy się z AZS-em AGH Kraków.

Enea Astoria Bydgoszcz - KS Księżak Syntex Łowicz 100:73 (16:26, 34:15, 24:19, 26:13)

Astoria: Grod 26, Kukiełka 19, Śpica 12, Dłuski 11, Nowakowski 11 oraz Frąckiewicz 11, Szyttenholm 3, Lebiedzński 3, Aleksandrowicz 2 i Pochocki 2.

Księżak: Grzeliński 23, Kobus 17, Stopierzyński 9, Ratajczak 5, Salamonik 5 oraz Włuczyński 6, Motel 4, Gładki 2, Świderski 2, Nieporęcki 0 i Kwiatkowski 0