W meczu 23. kolejki I  ligi koszykarze Enei Astorii po emocjonującym meczu pokonali w Artego Arenie Jamalex Polonia 1912 Leszno 94:84.

Koszykarze Astorii dostarczyli dzisiaj w meczu z 6. w tabeli I ligi Polonią Leszno wielkich emocji. Losy meczu ważyły się do jego końca.

Przez trzy kwarty toczył się zacięty bój o każdą piłkę. Przez trzy kwarty meczu częściej na prowadzeniu byli goście. Bydgoszczanie gonili wynik, a w drugiej kwarcie zaledwie przez chwilę mieli na koncie więcej punktów (33:32. 36:34). Podobnie było w trzeciej (61:60, 63:62). Goście trzymali bydgoszczan na dystans, prowadząc różnicą 2-6 punktów.

Czwarta kwarta dostarczyła kibicom wielkich emocji. Bydgoszczanie lepiej znieśli meczową presję i wygrali po dramatycznej końcówce. Rozstrzygający moment meczu nastąpił po tym, jak Sanny rzutem za trzy punkty, a potem Motylewski celnym rzutem wolnym wyprowadzili Polonię na 5 min. 25 sek. przed końcem meczu na prowadzenie (72:79). Wtedy doszło do przełomu. Przez kolejne 3 minuty do kosza trafiali  już tylko gospodarze, notując serię 13:0 (85:79). Zdobytej przewagi bydgoszczanie nie dali sobie już odebrać.

Prowadzący w tabeli Śląsk Wrocław przegrał dzisiaj w Wałbrzychu z Górnikiem 72:75 i Astoria zrównała się z liderem liczbą punktów (39 pkt.). Śląsk ma do rozegrania jeden mecz zaległy.

W kolejnym ligowym meczu Astoria udaje się do Wrocławia, gdzie 17 lutego zmierzy się z WKK.

Enea Astoria Bydgoszcz - Jamalex Polonia 1912 Leszno 94:84 (23:24, 18:21, 24:23, 29:16)

Enea Astoria: Dłuski 18, Nowakowski 15, Aleksandrowicz 7, Grod 7, Śpica 3 oraz Kukiełka 23, Frąckiewicz 16, Szyttelholm 3, Pochocki 2

Jamalex Polonia 1912: Chanas 27, Adrian Mroczek-Truskowski 15, Kaczmarzyk 12, Milczyński 4, Trubacz 0 oraz S. Sanny 18, Motylewski 5, M. Sanny 3, Stawiak 0