W meczu 28. kolejki TAURON 1. Ligi BKS Visła Bydgoszcz pokonała Polski Cukier Avia Świdnik 3:0 (25:23, 25:21, 25:15). MVP został wybrany Jan Gałabow.

Visła przez dwa sety prowadziła wyrównany bój z czwartą w tabeli Avią. W pierwszym secie walka punkt za punkt trwała do remisu 22:22, a w drugim do 21:21. W końcówkach obu partii to jednak gospodarze skutecznymi zagraniami przełamywali opór zawodników beniaminka I ligi.

W trzecim secie Visła niepodzielnie już dominowała i nie miała problemów z zainkasowaniem kompletu punktów.

Visła na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej zajmuje drugie miejsce w tabeli i traci do lidera LUK Politechniki Lublin 1 punkt. Z lubelskim zespołem bydgoszczanie zmierzą się w ostatniej kolejce meczów.

Za tydzień, w sobotę, 27 marca, w przedostatnim meczu fazy zasadniczej, Visła zmierzy się w Łuczniczce z Mickiewiczem Kluczbork.

BKS Visła Bydgoszcz - Polski Cukier Avia Świdnik 3:0 (25:23, 25:21, 25:25:15)

BKS Visła: Gałązka, Marcyniak, Gałabow, Strzeżek, Masny, Łaba, T. Bonisławski (libero), Kaźmierczak

Polski Cukier Avia: Guz, Nowak, Machowicz, Obermeler, Sługocki, Żywno, D. Bonisławski (libero), Walawender, Rećko, Kuś