Dwa tygodnie temu w ligowym meczu w Bydgoszczy Artego rozgromiło polkowicki MKS 80:44. W meczu o awans do półfinału Pucharu Polski na turnieju Final Six w Lublinie również wygrały pewnie, ale na początku spotkania polkowiczanki stawiły opór.

Mecz był wyrównany do połowy drugiej kwarty. Wtedy Elżbieta Międzik trafiła trzy raz z rzędu zza linii 6,75 i Artego wyszło na prowadzenie 26:19, którego nie oddało do końca spotkania.

Wicemistrzynie Polski wygrały różnicą 16 punktów i jutro w półfinale zmierzą się z gospodyniami turnieju, drużyną Pszczółki AZS UMCS Lublin. W drugim półfinale zagrają Wisła Can-Pack Kraków i Ślęza Wrocław, która dzisiaj pokonała AZS Uniwersytet Warszawski 73:42.