Koszykarki Artego awansowały do 2. rundy play off Pucharu Europy. Dzisiaj wyeliminowały z rozgrywek Basketball Nymburk, wygrywając w Artego Arenie z czeską drużyną 93:66.

Rewanżowy mecz Artego z Basketballem Nymburk w Bydgoszczy nie zapowiadał się zbyt emocjonująco, bo już w pierwszym spotkaniu bydgoszczanki były górą i wygrały w Czechach 72:66.

Pierwsza połowa rewanżu to przygniatająca przewaga gospodyń, które uzyskały 22 punkty przewagi. Po przerwie Artego zwolniło tempo gry, dokładając do wyniku  jeszcze pięć punków więcej niż  zdobyły Czeszki.

W 2. rundzie play off EuroCup Artego zmierzy się w dwumeczu (24.01 w Bydgoszczy i 31.01 na wyjeździe) z węgierskim KSC Szekszárd.

Artego Bydgoszcz - Basketball Nymburk 93:66 (22:14, 31:17, 21:18, 19:17)

Artego: Morrison 15, Stanković 12, Szott-Hejmej 11, Międzik 10, McBride 7 raz Hornbuckle 10, Radocaj 9, Poboży 8, Kocaj 6, Kuczyńska 5, Niedziółka 0.

Basketball: Mircova 10, Krakovicowa 9, Krejzova 6, Chomenczuk 4, Hoskova 2 oraz Wells 18, Paris 8, Bittar 5, Sklenarova 4, Delić 0, Dvorakova 0.