Siatkarze Łuczniczki wygrali po raz trzeci z AZS-em Częstochowa i utrzymali się w PlusLidze.

Łuczniczka Bydgoszcz pokonała w trzecim barażowym meczu AZS Częstochowa i utrzymała się w siatkarskiej ekstraklasie. Po dwóch dość łatwych zwycięstwach w Bydgoszczy, trzeci pojedynek był wyrównany. W pierwszym secie zacięta walka toczyła się do remisu 11:11. Potem bydgoszczanie odskoczyli na kilka punktów i zdobytej przewagi nie dali sobie odebrać.

Drugiego seta częstochowianie oddali dość łatwo, natomiast  w trzecim i czwartym walka toczyła się do końca o każdy punkt. W trzecim, przegranym przez Łuczniczkę, gospodarze ruszyli do szturmu (6:1) i dopiero w samej końcówce bydgoszczanom udało się doprowadzić do remisu, po obronie  czterech setboli (od 24:20 do 24:24). Potem Łuczniczka zdobyła punkt (24:25), ale trzy kolejne piłki przegrała.

Czwarty set toczył się przy lekkiej przewadze gości, ale gospodarze długo odrabiali straty (16:16, 18:18, 21:21, 22:22) i utrzymywali wynik remisowy. Tym razem jednak trzy ostatnie piłki pod rząd wygrali bydgoszczanie i w ten sposób obronili się przed spadkiem z PlusLigi.

MVP: Wojciech Jurkiewicz (Łuczniczka).

AZS Częstochowa - Łuczniczka Bydgoszcz 1:3 (20:25, 19:25, 27:25, 22:25)

AZS: Rećko, Bućko, Stolc, M'Baye, Szaniawski, Szczurek, Koziura (libero) oraz Janus, Mańko.

Łuczniczka: Ananiew, Goas, Jurkiewicz, Filipiak, Gorchaniuk, Sacharewicz, A. Kowalski (libero) oraz Gryc, Szalacha, Sieńko.