Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz przegrał dzisiaj w Bielsku-Białej z 1:3 BKS Profi Credit w drugim meczu o piąte miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet. W serii do dwóch zwycięstw BKS PROFI CREDIT wygrał 2-0.

Pałac w fazie zasadniczej dwukrotnie pokonał BKS Profi Credit bez straty seta. W play-off,  w rywalizacji o piąte miejsce w Lidze Siatkówce Kobiet, role się odwróciły i bielszczanki dwukrotnie pokonały bydgoszczanki w stosunku 3:1.

W pierwszym secie bydgoszczanki statystowały w grze gospodyń (9:1, 17:9). W drugim podjęły walkę. Na początku prowadziły (6:1, 12:6), ale potem BKS szybko odrobił stratę (16:16) i losy drugiego seta ważyły się do jego końca. Jednak w grze na przewagi blokiem błysnęła dwukrotnie Herelova i gospodynie prowadziły 2:0.

Przebieg trzeciej partii podobny był do drugiej. Inicjatywa należała do Pałacanek (6:1). Tym razem jednak gospodyniom nie udało się doprowadzić do remisu (15:16), choć niemal zniwelowały przewagę bydgoszczanek. Tym razem jednak to Pałac wygrał kluczowe piłki w secie.

Czwarta odsłona meczu była już tą ostatnią. BKS odwrócił wynik 6:9 na 14:10 i pewnie dograł mecz do końca.

Po drugiej porażce bydgoszczanek rywalizacja o piąte miejsce w Polsce została rozstrzygnięta.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:17, 26:24, 20:25, 25:19)

BKS: Nowicka, Mucha, Różański, Świrad, Herelova, Konieczna, Maj-Erwardt (libero) oraz Wellna, Krajewska, Jagodzińska, Kubacka (libero).

Pałac: Mazurek, Krzywicka, Fedusio, Ziółkowska, Misiuna, Gałucha, Jagła (libero) oraz Polak-Balmas, Różyńska, Andersohn.