W meczu 16. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Bank Pocztowy Pałac pokonał w Immobile Łuczniczce po tie-breaku BKS Stal Bielsko-Biała.

Siatkarki Pałacu przełamały serię czterech kolejnych ligowych porażek zwycięstwem odniesionym po tie-breaku. W Bielsku-Białej przegrały w listopadzie ubiegłego roku ze Stalą w trzech partiach. Rewanż w Bydgoszczy zakończył się zwycięstwem po pięciu pełnych emocji setach.

W pierwszym secie mecz był wyrównany do stanu 16:17. Kiedy bielszczanki zdobyły trzy kolejne punkty (16:20) bydgoszczanki dość łatwo oddały rywalkom pierwszego seta.

Druga partia zaczęła się dla gospodyń źle (1:4). Skuteczne ataki Patrycji Balmas i Moniki Fedusio doprowadziły do wyrównania (14:14). Druga połowa seta to walka punkt za punkt aż do gry na przewagi. Przyjezdne nieskutecznie rozegrały trzy piłki setowe, a Pałacanki pierwszy taki serwis zakończyły punktem na wagę remisu w meczu.

Trzeci set toczył się pod dyktando gospodyń. Znakomicie spisywała się Patrycja Balmas. Jednak w końcówce seta bydgoscy kibice wystawieni zostali na wielką próbę. Mimo prowadzenia 24:20 Stal zanotowała serię pieciu wygranych piłek (24:25) i to przyjezdne miały pierwsze piłkę setową do rozegrania. Jak w secie nr 2 dwie próby zakończyły się niepowodzeniem, a bydgoszczanki partię zakończyły,  wykorzystując ponownie pierwszą taką  szansę (28:26).

Czwarta odsłona meczu to ponownie wyrównana walka niemal do końca (22:23). W atakach zaczęła mylić się Krzywicka i przyjezdne doprowadziły do tie-breaka.

Rozstrzygającą partię meczu lepiej zaczął Pałac (8:5). Jej finał jednak ponownie zakończył się w grze na przewagi, w której więcej opanowania wykazały Pałacanki (18:16).

Dzięki zwycięstwu bydgoszczanki pozostają w grze o pierwszą ósemkę w tabeli. Zajmują 9. miejsce, a do wyprzedzającej je o jeden punkt drużyny Energa MKS Kalisz tracą jeden punkt, ale mają rozegrany jeden mecz mniej. O punkty w kolejnym ligowym spotkaniu nie będzie jednak łatwo, bo 2 lutego Pałac zagra w Łodzi z ŁKS-em Commerceconem.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - BKS Stal Bielsko-Biała 3:2 (20:25, 28:26, 28:26, 22:25, 18:16)

Bank Pocztowy Pałac: Ziółkowska, Stencel, Mazurek, Żurowska, Fedusio, Rapacz, Jagła (libero) oraz Vanzurowa

BKS Stal: Edelman, Różański, Kossanjowa, Świrad, DeHoog, Moskwa, Drabek (libero) oraz Wellna, Krajewska, Kowalczyk, Dąbrowska.