W meczu 18. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Bank Pocztowy Pałac pokonał 3:0 Energę MKS Kalisz. MVP: Patrycja Balmas (Bank Pocztowy Pałac).

Jedną godzinę i szesnaście minut trwały trzy sety meczu Banku Pocztowego Pałacu z kaliską Energą. Zwycięstwo przyszło bydgoszczankom zaskakująco łatwo, zważywszy  że Pałacanki i ich dzisiejsze rywalki walczą o udział w play-off.

W pierwszej partii kaliszanki nie dysponowały taką siłą ataku, jaką pokazały Patrycja Balmas, Ewelina Żurowska i Monika Fedusio. Siła bydgoszczanek ujawniała się głównie w końcówkach dwóch pierwszych setów. Ostatnia odsłona spotkania to już był pokaz siły Pałacu, udokumentowany 10-punktową przewagą.

Po zwycięstwie Pałac zrównał się liczbą punktów (22) z Energą, ale rozegrał jeden mecz mniej (Pałac zmierzy się jeszcze w Warszawie w zaległym spotkaniu z ostatnią w tabeli Wisłą).

Za tydzień, w kolejnym ligowym meczu Pałac zmierzy się 17 lutego  w Radomiu z Radomką.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Energa MKS Kalisz 3:0 (25:20, 25:19, 25:15)

Bank Pocztowy Pałac: Balmas, Mazurek, Ziółkowska, Żurowska, Fedusio, Stencel, Jagła (libero) oraz Biedziak, Vanzurowa

Energa MKS: Hurley, Ptak, Centka, Helić, Budzoń, Vesović, Łysiak (libero) oraz Kulig (libero), Szperlak, Brzezińska, Kontowicz.