W meczu 15. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz przegrał w Policach z Chemikiem 0:3.

Pojedynek Pałacu z Chemikiem w Bydgoszczy na początku listopada ubiegłego roku miał dramatyczny przebieg. Utytułowana drużyna z Polic złamała w Łuczniczce Pałacanki w tie-breaku (17:19).

W Policach Chemik nie dał sobie już odebrać seta, ale bydgoszczanki stawały dzielnie. W drugim secie dotrzymały kroku wielokrotnym mistrzyniom Polski do samego końca (23:23).

Chemik, pokonując Pałac odniósł 15 zwycięstwo, nie doznając do tej pory porażki. Pałac pozostaje poza "ósemką". Jest dziewiąty w tabeli, tracąc jeden punkt do wyprzedzającego go rywala zza miedzy - Enea PTPS Piła.

Już w najbliższą środę, 29 stycznia, bydgoszczanki rozegrają kolejny mecz. Zmierzą się w Łuczniczce z BKS-em Stalą Bielsko-Biała.

Grupa Azoty Chemik Police - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:20, 25:23, 25:21)

Chemik: Kowalewska, Grajber, Salas, Wasilewska, Truszkina, Silva, Maj-Erwardt (libero) oraz Łukasik, Nowakowska (libero)

Pałac: Mazurek, Żurowska, Fedusio, Ziółkowska, Stencel, Rapacz, Reszelewska (libero), Jagła (libero) oraz Balmas