Baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko zajęli drugie miejsce w Kwalifikacjach Pucharu Federacji, rozegranych w bułgarskim Błagojewgradzie. W finale ulegli wicemistrzom Szwecji Soelvesborg Firehawks 1:5.

Zespół Soelvesborga wygrał turniej Grupy 2 Kwalifikacji i wywalczył dla Szwecji prawo gry w przyszłorocznym Pucharze Federacji. KWK Construction Dęby, zajmując II miejsce w kwalifikacjach, powtórzyły najlepszy wynik polskich drużyn klubowych w ostatnich latach (Silesii w 2018 i Stali w 2016 r.). - Uważam, że wracamy z Bułgarii z tarczą. Awansowaliśmy do finału, pokazaliśmy dobrą grę i zaprezentowaliśmy polski baseball z dobrej strony - podsumował na gorąco występ osielszczan Łukasz Snopek, miotacz i członek zarządu UKS Dęby ds. baseballu.

W meczu finałowym turnieju osielszczanie przegrali z Soelvesborg Firehawks 1:5. Szwedzka drużyna zwycięstwo zawdzięcza swemu miotaczowi. Edwardowi Aucoinowi. 43-letni Amerykanin miotał pełne 9 rund (w zaledwie 108 narzutach!) i wpuścił do gry tylko dwóch pałkarzy KWK Construction Dębów: w II rundzie trafił narzuconą piłką Pawła Jasiakiewicza, w IV Kozlak wybił home runa na lewy środek zapola. Aucoin wystrajkował 12 pałkarzy, zapisał na swoim koncie drugie zwycięstwo i był zdecydowanie najlepszym miotaczem turnieju. To bardzo doświadczony zawodnik, od kilkunastu lat gra w najlepszych ligach i klubach europejskich. - Był poza naszym zasięgiem - przyznał Łukasz Snopek.

Paweł Sztejka z KWK Construction Dęby uznany został najlepszym pałkarzem turnieju.