W meczu 21. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet KS Basket 25 Bydgoszcz pokonał Politechnikę Gdańską 77:76.

Basket 25 z dużym trudem pokonał dzisiaj w Bydgoszczy akademiczki z Gdańska. Mecz był niezwykle zacięty i prowadzenie w nim zmieniało się jak w kalejdoskopie. Choć Basket wygrał pierwszą kwartę różnicą trzech punktów, to na przerwę schodził przegrywając czterema. Trzecia odsłona należała do gospodyń, które przed rozstrzygającą rozgrywką prowadziły 57:52.

Dwie i pół minuty potrzebowały akademiczki z Gdańska na doprowadzenie do remisu (61:61). Potem emocje sięgnęły zenitu. Do końca meczu prowadzenie zmieniało się siedem razy. Ostatnie słowo należało jednak do Basketu 25. Presję wytrzymała Evans i jej dwa celne rzuty wolne na 39 sek. przed końcową syreną dały gospodyniom zwycięstwo.

W środę, 3 marca, w ostatnim meczu rundy zasadniczej Basket 25 zmierzy się w Gdyni z liderem tabeli Arką. Jeśli bydgoszczanki nie sprawią w Gdyni niespodzianki, rundę zasadniczą zakończą na piątym miejscu.

KS Basket 25 Bydgoszcz - DGT AZS Politechnika Gdańska 77:76 (20:17, 16:23, 21:12, 20:24)

KS Basket 25: Burdick 27, Evans 15, McBride 14, Michałek 10, Międzik 2 oraz Boonstra 4, Zasada 3, Stankiewicz 2, Faleńczyk 0

DGT AZS Politechnika Gdańska: Rymarenko 17, Davies 12, Pyka 10, Bujniak 9, Hamblin 8 oraz Šćekić 7, Zmierczak 5, Ossowska 4, Strzelczyk 4