W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Energa Basket Ligi Kobiet KS Basket 25 Bydgoszcz pokonał w Lublinie Pszczółkę Polski-Cukier AZS-UMCS  76:73.

Znakomicie mecze play-off rozpoczęły koszykarki Basketu 25. W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu pokonały w Lublinie Pszczółkę. Bydgoszczanki wygrały mecz dzięki świetnej ostatniej kwarcie. Mimo że przegrywały różnicą 7 punktów ostatnie 10 minut meczu przebiegło pod ich dyktando. Stratę odrobiły na 4 minuty przed końcem spotkania (64:64). Do ostatniej syreny prowadzenie zmieniało się potem czterokrotnie, ale finał zwycięski był dla Basketu 25. Mecz zakończyła celnymi rzutami wolnymi Julie McBride.

Jutro w Lublinie drugi pojedynek bydgosko-lubelski. Awans do półfinału gwarantują trzy wygrane mecze.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin  - KS Basket 25 Bydgoszcz 73:76 (20:15, 16:19, 20:15, 17:27)

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS: Fassina 18, Bertsch 13, Milazzo 8, Kośla 7, Pavel 4 oraz O'Neill 15, Sklepowicz 4, Poboży 4, Niedźwiedzka 0

KS Basket 25: Burdick 18, Evans 15, McBride 12, Michałek 10, Międzik 6 oraz Stankiewicz 9, Boonstra 6