W drugim ćwierćfinałowym meczu Energa Basket Ligi Kobiet KS Basket 25 Bydgoszcz przegrał w Lublinie z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS  59:62. Stan rywalizacji 1:1.

Niedzielny mecz w Lublinie Pszczółki z Basketem 25 w walce o półfinał Energa Basket Ligi Kobiet był równie zacięty i emocjonujący co sobotni, wygrany przez bydgoszczanki. Na 3 minuty i 48 sekund przed końcem spotkania był remis - po 58. W końcówce spotkania emocje i nerwy udzieliły się zawodniczkom obu drużyn. Blisko cztery minuty gry obfitowały w faule, niecelne podania i rzuty, przechwyty. Więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, którym dwukrotnie udało się zdobyć spod kosza 2 punkty. Bydgoszczanki uzbierały zaledwie 1 punkt, zdobyty z rzutu wolnego.

W najbliższy weekend, dwa mecze w Bydgoszczy.  Rywalizacja toczy się do 3 zwycięstw.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - KS Basket 25 Bydgoszcz 62:59 (20:12, 12:22, 19:11, 11:14)

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS: Bertsch 14, Fassina 6, Milazzo 2, Pavel 0, Kośla 0 oraz O'Neill 16, Poboży 11, Sklepowicz 8, Niedźwiedzka 5

KS Basket 25: Burdick 16, Evans 11, Michałek 9, McBride 5, Międzik 3 oraz Stankiewicz 11, Faleńczyk 2, Boonstra 2, Zasada 0