Basket 25 Bydgoszcz wygrał w Lublinie z Pszczółką decydujący mecz o awansie do półfinału Energa Basket Ligi Kobiet. W piątym spotkaniu bydgoszczanki pokonały akademiczki różnicą jednego punktu.

Po niezwykle emocjonującym meczu koszykarki Basketu 25 wygrały w Lublinie piaty mecz w rywalizacji z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS o awans do półfinału Energa Basket Ligi Kobiet.

Gospodynie prowadziły niemal przez całe spotkanie. Po pierwszej połowie bydgoszczanki traciły do rywalek 10 punktów. W trzeciej kwarcie przewaga akademiczek stopniała do trzech. Ostatnie 10 minut gry to już był mecz nerwów. Więcej zimnej krwi zachowały bydgoszczanki. W ostatnich 5 minutach spotkania gospodynie nie zdobyły ani jednego punktu, a  bydgoszczanki cztery, na wagę awansu!

O losach spotkania zadecydowały żelazne nerwy Angeliki Stankiewicz, która bezbłędnie wykonała dwa rzuty wolne i  Julie McBride, która na półtorej minuty przed końcem meczu celnym trafieniem wyprowadziła Basket na prowadzenie (57:56).

W walce o finał mistrzostw Polski Basket 25 zmierzy się z Arką Gdynia. Pierwszy mecz w Gdyni już w sobotę, 27 marca.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - KS Basket 25 Bydgoszcz 56:57 (18:13, 18:13, 12:19, 8:12)

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS: Bertsch 20, O'Neill 12, Milazzo 8, Fassina 3, Pavel 2 oraz Sklepowicz 6, Niedźwiedzka 5, Poboży 0, Kośla 0

KS Basket 25: McBride 14, Evans 13, Burdick 10, Michałek 5, Międzik 0 oraz Stankiewicz 14, Boonstra 1,