W meczu 4. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz przegrał w Gdyni z VBW Arką 70:89.

Koszykarki Basketu przegrały drugi ligowy mecz. Uległy w Gdyni aktualnym mistrzyniom Polski.

Zwycięstwo gospodyń nie podlegało dyskusji nawet wtedy, kiedy na niespełna 3 minuty przed końcem meczu po rzutach wolnych Angeliki Stankiewicz bydgoszczanki zbliżyły się na 7 punktów  (69:76). Riposta gospodyń była natychmiastowa. Końcowe dwie i pół minuty spotkania gdynianki wygrały 13:1.

W kolejnym ligowym spotkaniu Basket zmierzy się w Arenie Bydgoszcz z Polonią Warszawa. Mecz rozpocznie się o godz. 16 w niedzielę, 31 października.

VBW Arka Gdynia - Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz 89:70 (23:18, 26:18, 17:15, 23:19)

Arka: Bertsch 30,  Gustafson 19, Kunek 8,  Lundquist 5, Szymkiewicz 2 oraz Borkowska 8, Begić 6, Bernies 6, Kastanek 5, Podgórna 0

Basket: Alleyne 17, Fontaine 16, Houser 14, Michałek 5, Sobiech 2 oraz Stankiewicz 16, Zmierczak 0, Zasada 0, Poboży 0, Szajtauer 0, Krupa 0