Enea Astoria po raz trzeci pokonała Biofarm Basket Poznań i awansowała do półfinału I ligi.

Trzeci ćwierćfinałowy mecz, jak dwa poprzednie, był wyrównany. Jednak w kluczowych dla zwycięstwa momentach spotkania bardziej skuteczni byli bydgoszczanie. Szale zwycięstwa przechyli na swoją stronę w połowie trzeciej kwarty. Zdobyte 2 punkty Frąckiewicza dały prowadzenie Astorii 47:45 i gospodarzom straty nie udało się odrobić do końca spotkania.

Astoria jako pierwsza awansowała do półfinału I ligi. Pierwsze 2 mecze zostaną rozegrane w Artego Arenie w dniach 27-28 kwietnia. Wkrótce dowiemy się, czy naszym przeciwnikiem będzie Rawlplug Sokół Łańcut, czy  GKS Tychy.

Biofarm Basket Poznań - Enea Astoria Bydgoszcz 71:80 (17:20. 17:15, 22:24, 15:21)

Biofarm Basket: Marcin Flieger 21, Michał Samsonowicz 17, Adam Metelski 11, Mikołaj Kurpisz 5, Mateusz Bręk 4 oraz Marcin Tomaszewski 4, Mikołaj Czyż 4, Tomasz Smorawiński 3, Dawid Gruszczyński 2, Bartosz Jankowski 0, Maciej Rostalski 0

Enea Astoria: Mikołaj Grod 19, Marcin Nowakowski 17, Łukasz Frąckiewicz 13, Michał Aleksandrowicz 0, Grzegorz Kukiełka 0 oraz Paweł Śpica 16, Dorian Szyttenholm 10, Jakub Dłuski 5, Jakub Kondraciuk 0, Bartosz Pochocki 0