W meczach 8. kolejki IV ligi BKS Bydgoszcz wygrał z Unią Gniewkowo 4:3, a Chemik Moderator zremisował 1:1 w Rypinie z Lechem.

W samo południe rozpoczęły grę w meczach 8. kolejki IV ligi dwie bydgoskie drużyny.

BKS Bydgoszcz stoczył zacięty bój z Unią Gniewkowo. Goście w 30 min. po strzale Radosława Kłosowskiego wyszli na prowadzeniem. Riposta BKS-u była jednak szybka. w 41 min. wyrównał Michał Żurowski, a tuż przed przerwą Maciej Sieradzki pewnie wykorzystał rzut karny.

Po przerwie kibice obserwowali  wymianę ciosów. W 63 min. Arkadiusz Piskorski podwyższył wynik na 3:1. Unia nie spasowała i w 81 min. Kamil Fajkowski zdobył kontaktową bramkę. W 86 min. Jakub Makowski zdobył czwarta bramkę dla BKS-u. Unia walczyła do końca. W doliczonym czasie gry Michał Hałas ustalił wynik meczu na 4:3.

Chemik Moderator był faworytem meczu w Rypinie z Lechem. Chemicy jednak nie potrafili wykorzystać posiadanej przewagi na boisku. Na dodatek po godzinie gry błąd bydgoskiej defensywy wykorzystał Moszczyński. 10 minut później chemicy wyrównali. Bramkę zdobył Kot, dobijając odbitą przez bramkarza piłkę po strzale Maziarza. Mimo szturmu bydgoszczan na bramkę Lecha, więcej bramek nie padło.