W rozegranym awansem meczu 14. kolejki PlusLigi BKS Visła Bydgoszcz przegrała w wyjazdowym meczu z Jastrzębskim Węglem 2:3.

Jastrzębski Węgiel był zdecydowanym faworytem meczu z bydgoską Visłą. Drużyna z Jastrzębia wygrała mecz w Bydgoszczy na inaugurację rozgrywek PlusLigi 3:0. Tymczasem w rewanżowym spotkaniu drużyna Przemysława Michalczyka sprawiła niespodziankę, bo tak należy ocenić zdobycie punktu przez bydgoszczan.

W pierwszym secie gospodarze szybko odskoczyli na kilka punktów (10:5) i do końca seta utrzymali zdobytą przewagę. Na początku drugiego seta mecz ponownie toczył się pod dyktando jastrzębian. Jego końcówka przyniosła jednak duże zaskoczenie. Goście przegrywając czterema punktami (22:18), doprowadzili do gry na przewagi i doskonale spisujący się Słoweniec Stern poderwał bydgoszczan do zwycięskiej walki.

Trzecia partia była wyrównana. Bydgoszczanie prowadzili w niej 17:15, ale finisz gospodarzy był skuteczny i to oni zdobyli drugi setowy punkt (25:23). W czwartej odsłonie bydgoszczanie pokazali, że nawet z wyżej notowanymi drużynami potrafią zdobywać punkty w kluczowych dla meczu fazach. Tak było w końcówce, w której więcej zimnej krwi zachowała Visła (24:26).

Decydującą część meczu lepiej rozpoczęli gospodarze (4:1), głównie dzięki świetnie serwującemu Jurijowi Gladyrowi (4:1). Zdobytej przewagi gospodarze nie dali sobie odebrać i wygrali tę cześć starcia i cały mecz 3:2.

Kolejny mecz Visła rozegra w Łuczniczce już sobotę, 23 listopada, z GKS-em Katowice. Początek spotkania o godz. 17.30.

Jastrzębski Węgiel - BKS Visła 3:2 (25:21, 25:27, 25:23, 24:26, 15:11)

Jastrzębski Węgiel: Hain, Vigrass, Kampa, Depowski, Fornal, Bucki, Rusek (libero) oraz Margarido, Konarski, Fromm, Gladyr, Lyneel, Popiwczak (libero).

BKS Visła: Gałązka, Kalembka, Lipiński, Urbanowicz, Peszko, Stern, Szymura (libero) oraz Gryc, Gil, Woch, Quiroga.