W zaległym meczu 15. kolejki TAURON 1. Ligi BKS Visła Bydgoszcz pokonała w Łuczniczce LUK Politechnikę Lublin 3:2. MVP: Evgenii Karpiński.

W meczu trzeciej w tabeli drużyny (Visła) z drugą (Politechnika) lepsza okazała się Visła. Zwycięstwo w meczu bydgoszczanie osiągnęli wysoko wygrywając tie-breaka.

Mecz miał trzy odsłony. W pierwszej dwa sety wygrali gospodarze, w drugiej w kolejnych dwóch setach lepsi byli goście. Tie-break nie dostarczył emocji. Visła rozgromiła rywala, wygrywając 15:5.

Mimo zwycięstwa Visła dalej zajmuje trzecie miejsce w tabeli (36 pkt.), tracąc do Politecniki cztery punkty, a do lidera BTBS Bielsko-Biała dziesięć.

W kolejnym ligowym meczu w najbliższą sobotę, 16 stycznia, Visła zmierzy się z Krispolem Września.

BKS Visła Bydgoszcz- LUK Politechnika Lublin 3:2 (25:22, 25:20, 20:25, 21:25, 15:5)

BKS Visła: Gałązka, Marcyniak, Gałabow, Karpiński, Masny, Łaba oraz Kosiba, Bronisławski (libero), Kaźmierczak

LUK Politechnika: Wachnik, Rusin, Sobala, Pająk, Stajer, Goss, Mehić oraz Majstorović (libero)