Realizacja budowy boiska na Piaskach nie miała szczęścia. Dotąd boisko przy ulicy Mochelskiej było raczej klepiskiem, nierówna murawa i spadające ze skarpy piłki nie zachęcały do gry.
W tym roku to się zmieni, a prace remontowe są w toku. Nawierzchnia została już wzmocniona żwirem i kruszywem. W najbliższych dniach zostanie tam zainstalowany automatyczny system nawadniania. Następnie nawieziona zostanie warstwa urodzajnej ziemi, na której założony zostanie nowy trawnik.
Powierzchnia płyty boiska została powiększona do wymiarów 56 m x 102 m. Zamontowano już część piłkochwytów, kolejne będą jeszcze instalowane w najbliższych tygodniach. Boisko wyposażone zostanie też w bramki i ogrodzenie.
Urząd Miasta zapewnia, że inwestycja zostanie sfinalizowana na przełomie czerwca i lipca. Jej całkowity koszt to ponad 400 tysięcy złotych.