Siatkarki Pałacu w meczach z renomowanymi zespołami ORLEN Ligi, mistrzem i wicemistrzem Polski, Chemikiem i Atomem Treflem, zaprezentowały się obiecująco. Dla Chemika mecz nie był spacerkiem, a gdynianki straciły w Bydgoszczy jeden set. Na tej podstawie można było mieć nadzieję, że na tle silnego łódzkiego zespołu bydgoszczanki zaprezentują się jeszcze lepiej.

Tak się jednak nie stało. Pierwszy set to dominacja przyjezdnych. Bydgoszczanki sprawiały wrażenie nierozgrzanych, a proste błędy w przyjęciu dodatkowo paraliżowały ich poczynania. Drugi set wyglądał już lepiej i do drugiej przerwy technicznej budowlane nie uciekły pałacankom dalej niż na dwa punkty. Końcówka jednak należała do łodzianek.

Dopiero w trzecim secie rozgorzała zacięta walka o każda piłkę. Tym razem na drugiej przerwie technicznej to bydgoszczanki prowadziły jednym punktem. Finisz jednak znów rozegrał się pod dyktando przyjezdnych.

Statystyki meczu pokazują przewagę Budowlanych głównie w przyjęciu 60% do 30% (przyjęcie pozytywne), bloku 11 do 5, asach serwisowych 8-3 i w końcu w skuteczności w ataku 40% do 32%.

Pałac Bydgoszcz – Budowlani Łódź 0:3 (13:25, 20:25, 23:25)

Pałac: Bałdyga, Śmieszek, Krzywicka, Krawulska, Misiuna, Kuligowska, Nowakowska (libero) oraz Fojucik, Pleśnierowicz, Portalska.

Budowlani: Vincourova, Polańska, Beier, Muresan, Pycia, Brzezińska, Medyńska (libero) oraz Twardowska, Tobiasz, Woźniczka, Grajber.

Więcej zdjęć: TUTAJ