W meczu 18. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Grot Budowlane wygrały w Łuczniczce z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz 3:0.

To był niezwykle ważny mecz dla Pałacu. Bydgoskie siatkarki miały przed spotkaniem szanse na awans do grona czterech najlepszych drużyn LSK po rundzie zasadniczej. Warunkiem była wygrana z Budowlanymi. Łodzianki w tabeli były czwarte (34 pkt.), a bydgoszczanki piąte (31 pkt.). Choć Grot rozegrał jeden mecz mniej, układ pozostałych do rozegrania czterech meczów jest korzystny dla Pałacanek. Bydgoszczanki w Łodzi sprawiły dużą niespodziankę, wygrywając 3:0. Zwycięstwo u siebie dawało szansę na przeskoczenie łodzianek, ale Budowlane wzięły dzisiaj rewanż i powyższe optymistyczne kalkulacje musimy odłożyć na kolejny sezon.

Wszystkie trzy sety miały podobny przebieg. Budowlane uzyskiwały kilkupunktowe prowadzenie, Pałacanki podrywały się do walki, niwelowały przewagę, ale rywalki na samym finiszu rzutem na taśmę, przechylały szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W pierwszym secie łodzianki szybko uzyskały kilkupunktową przewagę (6:10), którą długo utrzymywały (16:20). Ataki bydgoszczanek Ziółkowskiej i Gałuchy doprowadziły niemal do odrobienia strat (23:24). W drużynie gości w przełomowych momentach meczu nie zawodziła jednak Jovana Brakocević, uznana za najlepszą zawodniczkę meczu. Wystawionej przy setbolu piłki Serbka nie zmarnowała.

W drugim secie wszystko było możliwe do remisu 15:15. Wtedy Krzywickiej i Gałusze nie udało się jednak skończyć kontr, a zaraz po ich błędach dwoma asami serwisowymi błysnęła Brakocević i prowadzenia łodzianki nie oddały do zdobycia 25. punktu.

W trzecim secie walka trwała aż do gry na przewagi. Łodzianki zdobywały przewagę dwu- lub trzypunktową, a bydgoszczanki odrabiały straty, a nawet osiągały prowadzenie (14:13). Pałacanki zniwelowały stratę nawet przy wyniku (22:24). Ataki Krzywickiej i Fedusio doprowadziły do remisu, ale potem ciężar zdobywania punktów na remis wzięła na siebie ponownie Fedusio. Raz zakończyło się to powadzeniem, a za drugim razem nie i łodzianki mecz wygrały 3:0.

Kolejny ligowy mecz bydgoszczanki rozegrają w Ostrowcu Świętokrzyskim. 16 lutego zmierzą się z KSZO.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Grot Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 22:25, 25:27)

Bank Pocztowy Pałac: Gałucha, Mazurek, Krzywicka, Misiuna, Balmas, Śmieszek, Jagła (libero) oraz Fedusio, Ziółkowska, Różyńska, Kuligowska

Grot Budowlani: Brakocević, Stoltenborg, Stysiak, Śmieszek, Babicz, Pencova, Stenzel (libero) oraz Bączyńska, Tobiasz, Urban