W meczu 9. kolejki Tauron Ligi Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz przegrał z Grotem Budowlanymi Łódź 0:3.

Drużyna Pałacu wróciła do gry o ligowe punkty po przejściu zakażenia koronawirusem. Mecz po przerwie nie wypadł najlepiej. Spotkanie skończyło się po trzech setach, a w każdym z nich przyjezdne miały wyraźną przewagę.

Bydgoszczanki nie radziły sobie z przyjęciem, a w ataku nie zawodziła jedynie  Ewelina Żurowska. Niemoc w ataku gospodyń pokazują słabe statystyki "Pałacanek".  Jedynie 25 procent skuteczności nie mogło doprowadzić w meczu z coraz lepiej spisującą się drużyną z Łodzi do sukcesu. Dobre statystyki dotyczące gry w bloku (9 do 5 na korzyść Pałacu) to za mało na pokonanie Budowlanych.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - Grot Budowlani Łódź 0:3 (17:25, 20:25, 17:25)

Pałac: Dascalu, Różyńska, Bidias, Mazurek, Hawryła, Żurowska, Jagła (libero) oraz Mucha, Michalewicz, Lijewska, Ziółkowska, Reszelewska (libero)

Budowlani: Nowicka, Lisiak, Fedusio, Jones-Perry, Moskwa, Górecka, Stenzel (libero) oraz Damaske