Już w najbliższy piątek odbędzie się druga edycja imprezy BULWAR FEST organizowanej przez Miejskie Centrum Kultury oraz klub Estrada Stagebar. Miejsce imprezy pozostaje bez zmian ? bulwar przed klubem Estrada. Pojawi się jednak mała innowacja. Otóż organizatorzy poszli krok naprzód i postanowili rozszerzyć imprezę o jeden dzień. Co za tym idzie, 5 lipca będzie imprezą w rytmie hip-hopu, a na scenie wystąpią tacy wykonawcy jak PYSKATY (Warszawa), PeeRZet (Kraków) oraz TYMIN & PEUS (Sosnowiec/Gliwice). Zaprezentują się także przedstawiciele bydgoskiej sceny: KLEMENS, PAFARAZZI, grupa beatboxowa SOUND OSTATECZNY, HUBERT oraz ONP. Natomiast before i after upłyną pod znakiem DJ-a Paulo znanego m.in. z grupy B.O.K (BiszOerKay&DjPaulo). Impreza rozpocznie się o godzinie 17:00, natomiast po 22:00 organizatorzy zapraszają wszystkich na AFTERPARTY w klubie.
Drugiego dnia BULWAR FEST zmieni się o 180 stopni. Wykonawców hiphopowych zastąpi mocne gitarowe uderzenie. Na scenie pojawią się dwa bydgoskie zespoły ? rockowy HELDORADO oraz OLD FASHIONED, prezentujący hardcore punk. Gwiazdą dnia bez wątpienia będzie kanadyjski zespół grający irish punk THE MAHONES. Prócz nich pojawią się dwa zespoły ze stolicy: THE STUBS, grający tzw. low budget rock?n?roll i POISON HEART, grający punk?n?roll. Na scenie zagra także rockowy zespół z Torunia ? CT. Koncertowanie rozpocznie się o godzinie 16:00 i podobnie jak dnia poprzedniego wstęp będzie wolny.
W trakcie trwania festiwalu powstanie graffiti namalowane przez Adama ?Gryzola? Kłodzińskiego, artystę pochodzącego z Bydgoszczy, a obecnie mieszkającego w Londynie i malującego na całym świecie.