O północy z 12 na 13 grudnia 2029 roku pod siedzibą "Solidarności" w latach 1980-1981 przy ul. Stary Port rozpoczęła się manifestacja zorganizowana przez Bydgoskich Patriotów ku pamięci ofiar stanu wojennego.

O północy z 12 na 13 grudnia 2020 roku na ulicy Stary Port przy dawnej siedzibie Solidarności Bydgoscy Patrioci zorganizowali uroczystość poświęconą pamięci ofiar stanu wojennego. "Bydgoscy Patrioci wraz ze środowiskami patriotycznymi jak co roku w noc z 12 na 13 grudnia spotykają się, aby upamiętnić wydarzenia z 1981 r. (...) 13 grudnia wprowadzony został Stan Wojenny, który był bezprawnym, komunistycznym aktem przemocy wobec narodu polskiego. Tego dnia zaczęły się masowe aresztowania i internowania działaczy niepodległościowego podziemia, na ulicach pojawiły się patrole wojska i milicji, wyjechały czołgi, wprowadzono godzinę milicyjną, a na wjazdach do miast wystawiono patrole, które kontrolowały przepływ osób i pojazdów.

Przejazd z jednego do drugiego województwa był możliwy tylko na podstawie specjalnych przepustek. W szkołach przerwano lekcje, wprowadzono zakaz zgromadzeń i wieców. Strajki zostały brutalnie spacyfikowane, na Wybrzeżu i w śląskich kopalniach doszło do użycia broni przez oddziały milicji. Symbolem krwawych wydarzeń tamtego okresu jest pacyfikacja kopalni ,,Wujek”, gdzie zginęło 9 górników, a kilkudziesięciu zostało rannych. Ile dokładnie ofiar pochłonął Stan Wojenny nie wiadomo do dzisiaj. Należy pamiętać, że żaden z przywódców komunistycznych bandytów, którzy wydawali rozkazy, nigdy nie zostali osądzeni i skazani" - napisali w zaproszeniu na uroczystość Bydgoscy Patrioci.

Uroczystość przy dawnej siedzibie Solidarności poprowadził bydgoski radny Jerzy Mickuś. Rozpoczęło ją odtworzenie przemówienia gen. Wojciecha Jaruzelskiego, które 13 grudnia 1981 roku nadawane było od samego rana w telewizji. Po odtworzeniu nagrania piosenki "Ulice Grudnia" zespołu Honor i pieśni "Ojczyzno ma" księdza Karola Dąbrowskiego, która w czasie stanu wojennego stała się nieoficjalnym hymnem Solidarności, uczestnicy obchodów odśpiewali hymn Polski. Na deptaku nad Brdą rozrzucone zostały ulotki z czasów stanu wojennego, a pod tablicą na budynku przy ul. Stary Port, gdzie w latach 1980-81 mieścił się Międzyzakładowy Komitet Założycielski, a następnie Zarząd Regionu Bydgoskiego NSZZ "Solidarność", zapalono znicze.

Na zakończenie uroczystości Tomasz Kłopocki odczytał apel, który będzie skierowany do prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Jarosława Szarka, w którym Bydgoscy Patrioci zgłaszają sprzeciw wobec nazwy pomnika, mającego powstać na bydgoskiej Łączce przy ul. Kcyńskiej. "W trosce o pamięć o naszych bohaterach podziemia antykomunistycznego, walczących w latach 1944-1963, noszących nazwę Żołnierzy Wyklętych, my, Bydgoscy Patrioci oraz wszystkie niżej podpisane organizacje, stowarzyszenia narodowe wyrażamy sprzeciw z rozmiękczania nazwy na pomniku - na Żołnierzy Niezłomnych" - napisali w apelu Bydgoscy Patrioci, dodając,  że w czasie, kiedy Żołnierze Wyklęci są przez niektóre środowiska szkalowani i rozpowszechnia się o nich fałszywe informacje, "nazewnictwo powinno być dobitne".