Wieczór uwielbienia to wydarzenie łączące w sobie elementy koncertu ewangelizacyjnego z modlitwą uwielbienia. Ma ono pomóc uczestnikom w oddaniu czci Bogu poprzez śpiew i gesty. Organizatorami kwietniowego Bydgoskiego Wieczoru Uwielbienia są Ruch Światło-Życie, Fundacja Światło-Życie oraz Wincentyńskie Duszpasterstwo Akademickie Stryszek. Przygotowali oni modlitewny wieczór pełen muzyki, w którym udział wezmą profesjonalni muzycy, na co dzień artyści Filharmonii Pomorskiej, Opery Nova oraz Akademii Muzycznej. Podobne wydarzenia mają miejsce w innych miastach Polski.

Bydgoskie Wieczory Uwielbienia mają swoje źródło w pomyśle dwóch młodych małżeństw zaangażowanych w Domowy Kościół (gałąź rodzinną Ruchu Światło-Życie). W 2011 roku, zainspirowani jedną ze śląskich wspólnot uwielbienia, zapragnęli przenieść jej sposób modlitwy na grunt bydgoski. Kilka miesięcy później w bydgoskiej bazylice odbył się pierwszy wieczór uwielbienia i szybko wszedł na stałe do kalendarium wydarzeń religijnych u księży misjonarzy św. Wincentego ? Paulo. Na początku wieczory te miały charakter parafialno-studencki. Z czasem jednak, gdy gromadziły coraz więcej osób, otrzymały nazwę Bydgoskie Wieczory Uwielbienia.

- Do organizacji kwietniowego wieczoru po raz pierwszy włącza się oficjalnie Ruch Światło-Życie oraz Fundacja Światło-Życie i stąd wydarzenie zyskuje nową odsłonę ? powiedział Janusz Stanecki, jeden z organizatorów. Jak zapewnia ks. Adam Sejbuk, duszpasterz Wincentyńskiego Duszpasterstwa Akademickiego Stryszek, uwielbienie to wyjątkowa modlitwa: – Kiedy człowiek przestaje w końcu wyłącznie prosić, a po prostu bezwarunkowo oddaje się w ramiona kochającego Ojca, uznając w Jezusie swojego Pana i Zbawiciela, pozwala, żeby to On przejął inicjatywę i zaczął działać. Najwięcej uzdrowień, przebaczenia, uwolnień z nałogów i lęków następuje właśnie w wyniku szczerej modlitwy uwielbienia – wyjaśnia ks. Sejbuk.

Hasłem kwietniowego wieczoru są słowa ?Błogosławieni Miłosierni?, nawiązujące do kończącego się Tygodnia Miłosierdzia. Wydarzenie rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18.00 w bazylice św. Wincentego ? Paulo (Bydgoszcz, al. Ossolińskich 2), po której nastąpi rozbudowane muzyczno-modlitewne uwielbienie. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.uwielbienie.bydgoszcz.pl