Setki biegaczy wzięły dzisiaj udział w biegu Bydgoszcz na start. Na dystansie 10 km zwyciężyła reprezentantka Polski na długich dystansach Katarzyna Kowalska.

Tłum entuzjastów biegania stawił się dzisiaj na starcie biegu na 10 km przed główna trybuną stadionu Zawiszy. Rywalizacja toczyła się na malowniczej trasie do Myślęcinka i z powrotem. W biegu udział wzięła ambasadorka bydgoskich  lekkoatletycznych mistrzostw Europy U23 z ubiegłego roku, mistrzyni świata sprzed ośmiu lat w skoku o tyczce Anna Rogowska. Wygrała faworytka, Katarzyna Kowalska, mistrzyni Polski na dystansach od 3000 m z przeszkodami do 10 kilometrów. Dystans 10 km pokonała w czasie 34 min. 26 sek. Na mecie na bieżni stadionu Zawiszy wyprzedziła o ponad minutę panów   Tomasza Polańskiego (35 min. 44 sek.) i Piotra Szcześniaka (36 min. 4 sek.).