Wśród zdjęć zakwalifikowanych do pokazu w Pałacu Europy w Strasburgu znalazły się uwiecznione na fotografii Spichrze nad Brdą w Bydgoszczy i rzeźba ?Przechodzący przez rzekę?.
W ramach akcji wykonywane są sesje fotograficzne miast i miejscowości naszego kraju porą nocną. Dzięki iluminacji i nocnej grze świateł zdjęcia nabierają zupełnie innego, niejednokrotnie fantastycznego wymiaru. Ze zrealizowanych prac powstają wystawy, które są prezentowane w przestrzeni publicznej oraz w pomieszczeniach zamkniętych.
Organizatorami wystawy w Strasburgu są: Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz Stałe Przedstawicielstwo RP przy Radzie Europy w Strasburgu, a partnerem organizacyjnym została Grupa Azoty.