Martyna Mikołajczak z Lotto Bydgostii z Weroniką Deresz z WTW Warszawa zdobyła złoty medal wioślarskich mistrzostw Europy w czeskich Racicach w dwójce podwójnej wagi lekkiej. Ze srebrnym medale z mistrzostw w Czechach wróciło aż 10 reprezentantów Polski pochodzących z bydgoskich klubów.

Martyna Mikołajczak z Lotto Bydgostii i Weronika Deresz uzyskały w finale czas 6.58,55 i wyprzedziły Holenderki Marieke Keijser i Ilse Paulis (7.02,560) oraz Brytyjki Katherine Copeland i Emily Craig (7.03,020).

To nie jedyny medal mistrzostw Europy wywalczony przez reprezentantów Bydgoszczy. Srebrny medal w czwórce podwójnej zdobył Dariusz Radosz (RTW Lotto Bydgostia). Płynął w osadzie razem z Dominikiem Czają (AZS AWF Warszawa), Adamem Wicenciakiem (KW04 Poznań) i Wiktorem Chabelem (Posnania Poznań). Polacy przegrali tylko z Litwinami. Brąz wywalczyli Włosi.

Na drugim miejscu przypłynęła również do mety polska ósemka ze sternikiem. Biało-czerwoni ustąpili tylko Niemcom. Polacy płynęli w składzie: Mikołaj Burda (RTW Lotto Bydgostia), Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz), Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń), Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz), Ryszard Ablewski (RTW Lotto Bydgostia), Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz) i Daniel Trojanowski (Zawisza Bydgoszcz).

W sobotę zaś czwórka bez sterniczki złożona z samych reprezentantek  Lotto Bydgostii (Anna i Maria Wierzbowskie, Monika Ciaciuch i Joanna Dittmann) wywalczyła srebrny medal.  Zwyciężyły Rumunki, a trzecie miejsce zajęły Holenderki.