Jesienią w Bytowie Zawisza wywalczył remis 2:2. Na Gdańskiej było dzisiaj dużo gorzej.

Już w 13 minucie Marek Opałacz pokonał Węglarza. Po rzucie rożnym, przy biernej postawie obrońców, dostawił nogę do dośrodkowania i piłka wpadła do bramki Zawiszy. 0:2 było w 34 minucie. Tym razem dośrodkował Wilczyński, piłka przeleciała nad obrońcami Zawiszy i trafiła pod nogi Omara Monterde, który dopełnił formalności.

Bramkę do szatni zdobył Piotr Stawarczyk. Z rzutu rożnego dośrodkował Sebastian Kamiński, a Stawarczyk efektowną główką wpakował piłkę do siatki.

Kto myślał, że w drugiej połowie Zawisza ruszy do ataku, mylił się. Goście już minutę po wznowieniu gry mogli wynik podwyższyć. Fantastyczną robinsonadą popisał się Węglarz. Omar Monterde potężnie strzelił w samo okienko, ale bramkarz Zawiszy dał radę wypiąstkować piłkę. Goście jednak w 56 min. zdobyli trzecią bramkę. Jak dwie poprzednie, padła po rzucie rożnym, a jej autorem był Krzysztof Bąk.

Wtedy Zawiszę pognębił Karol Angielski, który po godzinie gry wyleciał z boiska po drugiej żółtej kartce.

Na otarcie łez w 89 min. Gal Arel huknął potężnie w samo okienko i zdobył kontaktowego gola. Jednak czasu i sił na wyrównanie zabrakło.

Porażka z niżej notowanym przeciwnikiem na własnym stadionie na 7 kolejek przed końcem ligi przekreśla szanse bydgoszczan na awans do ekstraklasy.

Zawisza Bydgoszcz – Drutex-Bytovia Bytów 2:3 (1:1)
0:1 – Marek Opałacz 13’
0:2 – Omar Montarde 34’
1:2 – Piotr Stawarczyk 45’
1:3 – Krzysztof Bąk 56’
2:3 – Gal Arel 89’

Zawisza: Damian Węglarz ? Sebastian Kamiński, Piotr Stawarczyk, Toni Markić, Sylwester Patejuk ? Karol Danielak (70’ Jakub Smektała), Gal Arel, Kamil Drygas, Damian Michalik ? Karol Angielski, Szymon Lewicki (70’ Arkadiusz Gajewski).

Drutex-Bytovia: Gerard Bieszczad ? Krzysztof Bąk, Łukasz Wróbel, Marek Opałacz, Omar Monterde, Wojciech Wilczyński (83’ Adrian Chomiuk), Jakub Serafin, Bartłomiej Poczobut, Michał Rzuchowski (87’ Mariusz Kryszak), Kamil Wacławczyk (68’ Mateusz Klichowicz) – Janusz Surdykowski.

Żółte kartki: Angielski (Zawisza) oraz Opałacz, Wacławczyk, Rzuchowski (Drutex-Bytovia).