Koszykarki Artego przegrały pierwszy mecz 1/8 Europucharu z francuskim Carolo Basket 62:83. Rewanż 10 stycznia.

Koszykarki Artego nie były faworytkami meczu z aktualnymi wicemistrzyniami Europy i na mecz wyszły lekko stremowane. Pierwsze 10 minut przegrały wysoko i pozwoliły rywalkom rzucić aż 33 punkty. Kolejne dwie części meczu to już zdecydowanie lepsza gra bydgoszczanek z wyższymi, znakomicie grającymi pod tablicami, rywalkami. Kto jednak miał nadzieję, na odrobienie straty 11 punktów przed ostatnią kwartą, zawiódł się. Francuzki ponownie dominowały na parkiecie i mecz zakończył się ich wysokim zwycięstwem.

Odrobienie przez drużynę Tomasza Herkta w drugim meczu 21 punktów wydaje się zadaniem niemożliwym do zrealizowania. Rewanż już 10 stycznia w w Charleville-Mézières we francuskich  Ardenach 10 stycznia.

Artego Bydgoszcz - Carolo Basket 62:83 (17:33, 16:13, 18:16, 11:21)

Artego: Międzik 14, O’Neill 13, Stanković 13, Stallworth 10, Żurowska-Cegielska 8, McBride 4, Szott-Hejmej 0, Adamowicz 0, Poboży 0

Carolo Basket: Dos Santos 21, Lewis 14, Bereżyńska 13, Bouderra 12, Minte 4 oraz Filip 10, Paget 2, Chevaugnon 2.