Bydgoscy policjanci odszukali na poddaszu rodzinnego domu 35-letniego mężczyznę poszukiwanego do odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności za zabójstwo. Mężczyzna korzystał z przerwy w karze i nie wrócił do zakładu karnego.
W październiku 2017 roku policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zajmujący się poszukiwaniem najgroźniejszych przestępców, za którymi wystawiono listy gończe, zajęli się odszukaniem 35-latka, który nie stawił się do zakładu karnego po upływie przerwy w karze. Mężczyzn został skazany w 2008 roku na karę 12 lat pozbawienia wolności za zabójstwo. Policjanci brali pod uwagę, że osoba ta może przebywać poza granicami kraju, ale też możliwe jest, że przebywa w Polsce. Ustalili, że może przebywać u swojej rodziny w Czersku.
Policjanci w ubiegłym tygodniu pojechali do województwa pomorskiego, do Czerska. Gdy wydawało się, że podróż była „na darmo”, policjanci zauważyli mężczyznę, który, wszystko na to wskazywało, chciał uciec przez okno. Wycofał się widząc policjantów, którzy „obstawili” posesję. Dokładne sprawdzenie poddasza i znajdującej się tam „komórki” zakończyło się zatrzymaniem poszukiwanego.
- Mężczyzna trafił do zakładu karnego w Bydgoszczy. Teraz będzie „odsiadywał” pozostałą część wyroku - poinformowała podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Fot. KWP w Bydgoszczy