W meczu 5. kolejki III ligi piłkarze Chemika Moderatora pokonali w Koszalinie Bałtyk 3:2.

Piłkarze Chemika odnieśli drugie zwycięstwo po powrocie do III ligi, pokonując w Koszalinie Bałtyk 3:2.  Mecz w I połowie był wyrównany i zacięty. W końcowych jej minutach bydgoszczanie zaskoczyli gospodarzy. W 42 i 43 minucie  najpierw Więckowski, a 60 sek. później Kacprzak zaskoczyli defensywę Bałtyku i goście prowadzili 2:0. W 45. min. Bałtyk zdobył kontaktowego gola.

Po przerwie Bałtyk ruszył do szturmu, ale Laskowski spisywał się w bramce znakomicie. Jeden z nielicznych kontrataków gości zakończył się powodzeniem i po trafieniu Siekirki Chemik ponownie prowadził dwoma bramkami. Jednak do końca meczu bydgoszczanie nie mogli być pewni zwycięstwa.  W 79 min. Krauze zdobył bramkę kontaktową. Na szczęście w doliczonym czasie gry  Łysiak trafił w poprzeczkę.

Za tydzień, 8 września, o godz. 16 Chemik podejmie na stadionie przy Glinkach Mieszka Gniezno.

Bałtyk Koszalin - Chemik Moderator Bydgoszcz 2:3 (1:2)

0-1   Rafał Więckowski 42'

0-2  Adam Kacprzak 43'

1-2   Maciej Gregorek 45'

1-3 Piotr Siekirka 59'

2-3  Krystian Krauze 76'