Piłkarze Chemika pokonali Unię Janikowo 6:0 w 6. kolejce IV ligi. Jest to już szóste zwycięstwo chemików z rzędu, które umocniło bydgoszczan na prowadzeniu w tabeli.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Unia stworzyła kilka sytuacji, jednak nie potrafiła ich zakończyć choćby jedną bramką. Chemik też szukał okazji, ale piłka po uderzeniach Janickiego i Frasza nie znalazła drogi do siatki. W 17 min.  spotkania efektownym strzałem popisał się Paweł Olszewski, ale futbolówka trafiła w poprzeczkę. 12 minut później Szymon Maziarz próbował bezpośrednio z rzutu wolnego pokonać bramkarza Unii, ale Robert Tomaszewski dobrze wybronił to uderzenie. Na pierwsze trafienie blisko pół tysiąca  kibiców zgromadzonych na stadionie przy ul. Glinki czekało do 35 minuty. Wiktor Osiński po dośrodkowaniu Pawła Olszewskiego pokonał uderzeniem głową bramkarza gości i wyprowadził chemików na prowadzenie. Pod koniec pierwszej części spotkania  gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, a Unia ograniczyła swoje ataki do pojedynczych kontrataków.

Tuż po przerwie Chemik podwyższył prowadzenie. W 47 min.  Maciej Kot głową pokonał Tomaszewskiego. Pięć minut później po dwójkowej akcji Janicki - Włosiński, ten drugi strzałem po ziemi zdobył trzecią bramkę dla Chemika. W 66 min.  Unia była bliska pierwszego trafienia, ale Mariusz Tatera popisał się fenomenalną interwencją. W 70 min. zamieszanie w polu karnym Unii wykorzystał Michał Żurowski i było 4:0. Chemik dalej był stroną przeważającą w meczu, a swoje okazje do podwyższenia mieli jeszcze Szymon Babiarz i Maciej Kot. W 85 min.  dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Robert Frasz, a w ostatniej minucie meczu wynik na 6:0 ustalił strzałem z dystansu Wiktor Osiński.

Chemik Bydgoszcz umocnił się na pozycji lidera IV ligi z dorobkiem 18 punktów. Za tydzień chemicy ponownie zagrają na Glinkach. Mecz z Sokołem Radomin 16 września rozpocznie się o godzinie 16:00.

Chemik Bydgoszcz – Unia Janikowo 6:0 (1:0)

Bramki: Wiktor Osiński 35 i 90, Maciej Kot 49, Daniel Włosiński 52, Michał Żurowski 70, Robert Frasz 85
Chemik: Tatera – Włosiński, Maziarz, Czajka, Frasz – Żurowski, Osiński – Olszewski (85' Płóciennik), Mik (82’ Bańka), Kot (82' Bagniewski) – Janicki (70' Babiarz)