W pierwszym meczu o 11. miejsce w Polsce siatkarze Chemika przegrali w Łuczniczce po tie-breaku z Cuprum Lubin.

Ostatnią rozgrywkę sezonu 2018/2019 lepiej rozpoczęli goście. W pierwszym secie bydgoszczanie byli tłem dla lubinian. Podobnie było w drugiej partii (6:10), ale wtedy Chemika do walki poderwał Filipiak. Po kilku jego atakach i bloku bydgoszczanie wyszli na czoło (13:12). Potem goście znowu zaczęli przeważać (13:16), ale ponownie klasę pokazał Filipiak i po jego 3(!) asach serwisowych z rzędu gospodarze zdobyli przewagę (19:17) i wyrównali stan meczu w setach.

Kolejne dwie partie były wyrównane. W tie-breaku goście byli górą, bo po przegranej czwartej partii powietrze z gospodarzy "uszło".

Drugi mecz w rywalizacji o 11. miejsce w kraju rozegrany zostanie w Lubinie 7 kwietnia.

Chemik Bydgoszcz - Cuprum Lubin 2:3 (13:25, 25:22, 25:23, 21:25, 11:15)

Chemik: Lipiński, Vinhedo, Gryc, Szalacha, Siwicki, Filipiak, Kowalski (libero) oraz Karakuła, Witek, Kovacević N., Bobrowski (libero), Lesiuk, Sieńko.

Cuprum: Marcyniak, Toobal, Grobelny, Wachnik, Smith, Zawalski, Makoś (libero) oraz Boruch, Gorzkiewicz, Gruszczyński.