W 3. kolejce III ligi piłkarze Chemika Moderatora przegrali z Radunią Stężyca 1:4.

W Stężycy (powiat kartuski) piłkarze Chemika nie sprostali rewelacyjnie spisującemu się beniaminkowi. W pierwszej połowie mecz był wyrównany, ale to gospodarze mieli więcej okazji, w których mogli zdobyć bramki. W 16 min. piłka dwa razy trafiała w poprzeczkę bramki Chemika. Bydgoszczanom udało się jednak utrzymać do przerwy wynik bezbramkowy.

Druga połowa obfitowała w bramki. Gospodarze prowadzenie zdobyli już w pierwszej minucie po wznowieniu gry. Gola strzelił Radosław Stępień. Po dwóch kolejnych minutach był remis. Prejs otrzymał "szybką" piłkę z prawego skrzydła, uprzedził bramkarza i z 5 metrów skierował piłkę do bramki. Nie minęły dwie minuty i  po faulu Czajki w polu karnym, jedenastkę dla gospodarzy wykorzystał Krzysztof Iwanowski. W 61 min. prowadzenie Raduni na 3:1 podwyższył Mateusz Łuczak. Pod koniec meczu przewagę gospodarzy potwierdził Wysiecki, ustalając wynik na 4:1.

W następną sobotę Chemik zmierzy się na własnym boisku z Bałtykiem Gdynia. Początek meczu o godz. 16:00.

Radunia Stężyca - Chemik Moderator Bydgoszcz 4:1 (0:0)

bramki: 46' Radosław Stępień, 52' Krzysztof Iwański (karny), 61' Mateusz Łuczak, 90' Adrian Wysiecki - 48' Tomasz Prejs

Radunia: Kotłowski - Iwanowski, Karasinski, Gębiś, Kosznik, Klawikowski, Wysiecki, Naczk, Formela, Stępień, Jankowski

Chemik Moderator: Laskowski - Włosiński, Czajka, Więckowski, Kacprzak - Osiński, Siekirka, Mielcarek (86' Miłek), Kawałek (66' Michalski), Kot (62' Affeld) - Prejs (52' Maziarz)