W meczu 5. kolejki IV ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz wygrali na wyjeździe z Orlętami Aleksandrów Kujawski 3:1 i awansowali na pozycję wicelidera tabeli.

Chemicy szybko przejęli inicjatywę w czwartkowym meczu i już w trzeciej minucie objęli prowadzenie. Rzut rożny po groźnym strzale Macieja Kota wykonywał Mariusz Miłek. Dośrodkował, a w polu karnym najlepiej odnalazł się 17-letni Paweł Michalski i zdobył swoją pierwszą bramkę na seniorskich boiskach. W 19 min. było 2:0. Tym razem piłkę do siatki skierował Maciej Kot, wykorzystując sytuację sam na sam. Przed przerwą gospodarze zdobyli jednak bramkę kontaktową. Na strzał z dystansu zdecydował się Maciej Gawroński i przywrócił nadzieję miejscowym kibicom.

W drugiej połowie okazji bramkowych było niewiele, a przez długie momenty gra była chaotyczna. Orlęta kilka razy zagroziły bramce Chemika, ale dobrze dysponowany był Paweł Laskowski. W 76 min. losy spotkania rozstrzygnął Robert Kawałek, podwyższając wynik na 3:1.

Dzięki zwycięstwu w Aleksandrowie Kujawskim chemicy zrównali się punktem z liderem tabeli, Pomorzaninem Toruń. Teraz czeka ich dłuższa przerwa. Kolejny mecz rozegrają w niedzielę, 8 września, gdy podejmą Sportis Łochowo.

Orlęta Aleksandrów Kujawski - Chemik Moderator Bydgoszcz 1:3 (1:2)
bramki: Maciej Gawroński 44' - Paweł Michalski 3', Maciej Kot 19', Robert Kawałek 76'

Chemik Moderator: Laskowski - Włosiński, Adamenko, Czyżewski, Kacprzak - Maziarz, Rysiewski - Kot (84' Marzec), Miłek (86' Adamski), Kawałek - Michalski (82' Pieczyński).