Chemik już blisko III ligi. Dzisiaj pokonał inowrocławską Cuiavię.

Wynik meczu z Cuiavią sugerować może, że mecz był wyrównany, a bydgoszczanie jedną bramką przeważyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Tymczasem w pierwszej połowie chemicy mieli wyraźną przewagę, którą udokumentowali w 21 min. bramką Adriana Raszki. Pecha miał Maziarz w 33 min., bo trafił w słupek. W drugiej połowie najpierw wynik poprawił Maciej Kot (58 min.), a trzecią bramkę dla gospodarzy w 74 min. zdobył Paweł Olszewski.

W ostatnich minutach spotkania skutecznością popisali się goście. Na 3 minuty przed końcem meczu bramkę dla Cuiavii strzelił Sławomir Roszak, a w ostatniej minucie autorem kontaktowego gola po rzucie karnym był Ariel Jastrzembski.

Chemik powiększył przewagę nad drugą Kujawianką Izbica Kujawska do 6 punktów. Najwięksi rywale do awansu do III ligi zremisowali dzisiaj w Chełmży z Legią 1:1.

Chemik Moderator Bydgoszcz - Cuiavia Inowrocław 3:2 (1:0)
Chemik: Fabiszewki - Czajka, Żurowski, Razka (78' Dąbek), D. Włosiński, Osiński, Olszewski, Maziarz, Kot (73' Grudziński), Babiarz, Kawałek.