W meczu 2. kolejki III ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz wygrali z Kotwicą Kołobrzeg 2:0.

Chemik nie był faworytem meczu z wyżej notowaną i bardziej doświadczoną Kotwicą. W pierwszej połowie goście kontrolowali wydarzenia na boisku, choć bydgoszczanom w 28 min. udało się przeprowadzić groźną akcję. W drugiej połowie chemicy śmielej ruszyli do ataku. W 52 min. przytomnie zachował się Wojciech Mielcarek, który po przejęciu piłki przez gospodarzy wykorzystał okazję i skierował piłkę obok bezradnego Jakuba Górskiego. Po objęciu prowadzenia Chemik nastawił się na kontrataki. Powodzenie przyniosła akcja tuż przed zakończeniem spotkania.
Kontra bydgoszczan zakończyła się mierzonym strzałem na dalszym słupek Daniela Michalskiego i Górski po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki.

W najbliższą sobotę bydgoszczanie zagrają na wyjeździe z Radunią Stężyca.

Chemik Moderator Bydgoszcz - Kotwica Kołobrzeg 2:0 (0:0)

1:0 Wojciech Mielcarek 52',

2:0 Daniel Michalski 89'

Chemik Moderator: Laskowski - Włosiński, Czajka, Więckowski, Kacprzak - Osiński, Mielcarek - Kawałek (90' Miłek), Kot (69' Affeld), Siekirka (82' Michalski) - Prejs (70' Mik)

Kotwica: Górski - Kieruzel, Nowak, Łyszyk (46' Kuśmierek), Czapłygin (46' Jakubowski), Deja, Wolny, Chyła (61' Szynka), Słodowy, Gutowski, Szymański (61' Gaszka)