Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz zdobyli Okręgowy Puchar Polski, pokonując w rewanżowym meczu w Gniewkowie Unię  2:0. Decydująca bramka padła w 94 minucie spotkania.

W pierwszym meczu w Bydgoszczy Unia Gniewkowo pokonała Chemika 2:1 i tylko najwięksi optymiście nie tracili nadziei przed rewanżem. Tymczasem po bezbramkowej pierwszej połowie chemicy w drugiej części meczu doprowadzili do niespodzianki.

W 57 min. Dawid Janicki zastąpił Bartosza Śmietankę i właśnie ten zawodnik 20 minut później wykorzystał okazję w polu karnym i wyprowadził bydgoszczan na prowadzenie. Losy Okręgowego Pucharu Polski rozstrzygnęły się w 94 min. meczu. Wtedy,  zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, do piłki szczęśliwie dopadł Mielcarek i podwyższył na 2:0. Chwilę później czerwoną kartkę ujrzał Michał Piotrowski z Unii i choć gospodarze rzucili się do ataku, wynik nie uległ zmianie.

Chemik zdobył Okręgowy Puchar Polski w rocznicę 70-lecia istnienia klubu. Za zwycięstwo klub otrzyma 40 tys. złotych. Kolejnym rywalem bydgoszczan w Pucharze Polski może już być drużyna z ekstraklasy.

Finał Okręgowego Pucharu Polski - II mecz
UNIA GNIEWKOWO - CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ 0:2 (0:0)
bramki: Dawid Janicki 77' Wojciech Mielcarek 90+4'

Chemik Moderator: Laskowski - Włosiński, Frasz (72' Czajka), Adamenko, Kacprzak (67' Kawałek), Maziarz, Śmietanko (57' Janicki), Olszewski (72' Osiński), Mielcarek, Kot. Siekirka,

Pierwszy mecz: 2:1 dla Unii (Chemik Moderator zwycięzcą Okręgowego Pucharu Polski)