W meczu 15. kolejki III ligi piłkarze Chemika Moderatora przegrali na Glinkach z Górnikiem Konin 1:3.

Kryzys w drużynie Chemika Moderatora trwa. Dzisiaj bydgoszczanie przegrali ważny mecz u siebie, z Górnikiem Konin. Spotkanie ważne było dla obu drużyn. Chemik zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, a Górnik miejsce tuż nad strefą spadkową. Po meczu Górnik awansował bliżej środka tabeli, a Chemik dalej dzierży "czerwoną latarnię".

Gospodarze przetrwali pierwszą połowę bez straty bramki, choć na jej początku, w 4 min. meczu, po strzale Przybyszewskiego, Fabiszewskiego uratowała poprzeczka.

Po przerwie w 54 min. Ćwiek strzelił pierwszego gola dla Górnika. Po kolejnej minucie było już 2:0 dla gości. Tym razem Fabiszewskiego pokonał Majer. W 87. minucie na 3:0 strzelił Krystian Sobieraj. Bydgoszczanie bramkę "honorową" zdobyli w  ostatniej minucie meczu.

Kolejny mecz w przyszłą sobotę. Chemik pojedzie do Pelplina na mecz z Wierzycą. Mecz będzie szansą na oddanie Wierzycy "czerwonej latarni". Ostatni w tabeli Chemik traci do zajmującej 16. miejsce Wierzycy 1 punkt!

Chemik Moderator Bydgoszcz - Górnik Konin 1:3 (0:0)

(54' Szymon Ćwiek, 55' Mateusz Majer, 87' Krystian Sobieraj)

Chemik Moderator: Fabiszewski - Więckowski, Kacprzak, Frasz, Olszewski (56' Siekirka), Mielcarek (89'  Affeld), Kawałek (63'  Janicki),  Maziarz, Miłek, Kot (76' Mik), Włosiński.

Górnik: Koliński - Marszałek, Śnieg, Derbich (46'  Ćwiek),  Świderski, Adamczewski, Jaworski (81' Karbowy), Majer, Sieradzki (69' Sobieraj),  Przybyszewski, Błaszczak (55'  Antas)