Piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz w meczu 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski wygrali na wyjeździe z Pomorzaninem Toruń 4:2.

Gospodarze już po trzech minutach gry zdobyli bramkę. Więckowicza zaskoczył Olaf Wójtowicz. Chemicy nie czekali długo z wyrównaniem. W 18 minucie na 1:1 strzelił Dawid Janicki.

Po przerwie bydgoszczanie pokazalii, że są lepszym zespołem. Najpierw, w 56 minucie, Piotr Siekirka wyprowadził chemików na prowadzenie, a 2 minuty później Janicki zdobył swoją drugą bramkę. Na niespełna kwadrans przed końcem Pomorzanin zdobył bramkę kontaktową, gdy skutecznie z rzutu karnego uderzył Rafał Więckowski. Ostatnie słowo i tak należało do bydgoszczan - drugi raz do siatki trafił Siekirka.

Chemicy awansowali do ćwierćfinału rozgrywek. Ich rywalem będzie zwycięzca sobotniego meczu pomiędzy GLKS Dobrcz a Włocłavią Włocławek.

1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski
Pomorzanin Toruń - Chemik Moderator Bydgoszcz 2:4 (1:1)
bramki: Olaf Wójtowicz 3', Rafał Więckowski 76' k - Dawid Janicki 18', 58', Piotr Siekirka 56', 77'
Chemik Moderator: Więckowicz - Chojnacki, Czajka, Frasz, Kacprzak (60' Włosiński) - Śmietanko, Maziarz - Kot (75' Sapa), Olszewski, Siekirka - Janicki (60' Kawałek).