W meczu 23. kolejki III ligi Chemik Moderator Bydgoszcz pokonał w Gnieźnie Mieszka 1:0.

W pierwszej połowie gospodarze dominowali na boisku, ale przewagi nie potrafili wykorzystać strzeleniem gola. Po przerwie przebieg meczu był korzystny dla bydgoszczan. W 63 min. drugą żółtą kartkę zobaczył Pawlak i Miszko musiał kończyć mecz w osłabieniu. Cztery minuty później chemicy wyszli z kontrą i po szybkiej wymianie podań Wojciech Mielcarek nie zmarnował 100-procentowej okazji.

Dzięki zwycięstwu chemicy wyrwali się ze strefy spadkowej tabeli i awansowali na 15. pozycję. Mają punkt przewagi nad szesnastą Gwardią Koszalin (18 pkt.)

Za tydzień na stadionie przy Glinkach 79 Chemik zagra  z ósmą drużyną tabeli, KP Starogard Gdański.

Mieszko Gniezno - Chemik Moderator Bydgoszcz 0:1 (0:0)

Chemik Moderator: Więckowicz, Chojnacki, Czajka, Adamenko, Włosiński, Śmietanko, Osiński, Maziarz, Kot (70' Kawałek), Mielcarek (80' Kacprzak), Siekirka.