W 2. kolejce IV ligi Chemik Bydgoszcz pokonał na własnym boisku Pogoń Mogilno 3:1. Chemik utrzymał się na fotelu lidera tabeli.

Chemik przeważał i dłużej utrzymywał się przy piłce. Pierwsza bramka padła w 24. minucie.  Po podaniu ze środka boiska Szymona Maziarza gola zdobył Paweł Olszewski, który wyprzedził dwóch obrońców i skierował piłkę do siatki obok zdezorientowanego bramkarza. Olszewski nie dotrwał na boisku do końca pierwszej połowy. Tuż przed przerwą został ukarany czerwoną kartką po obejrzeniu dwóch żółtych.

Na drugą połowę Chemik – pomimo osłabienia – wyszedł bardzo zmobilizowany. Efektem tego były sytuacje bramkowe, dominacja na boisku i zdobycie drugiej bramki. Po ładnej, zespołowej akcji Daniel Włosiński podwyższył prowadzenie na 2:0, zakładając siatkę... bramkarzowi Pogoni. W 66 min. kontaktową bramkę dla gości zdobył, po indywidualnej akcji, Mateusz Nawrocki. Ostatnie słowo należało do chemików. Po szybkiej kontrze, w doliczonym czasie gry, Nowak nie zmarnował sytuacji "sam na sam" z bramkarzem.

Chemik po dwóch kolejkach jest liderem IV ligi z dwoma zwycięstwami na koncie i bilansem bramek 8:1. Już za tydzień podopieczni Piotra Gruszki zagrają na wyjeździe z Wisłą Nowe, a 26 sierpnia podejmą na własnym stadionie w meczu derbowym bydgoską Polonię.

Chemik Bydgoszcz – Pogoń Mogilno 3:1 (1:0)
1:0 Paweł Olszewski 24', 2:0 D. Włosiński 49', 2:1 Nawrocki 66', 3:1 Nowak 90’

Chemik: Tatera – D. Włosiński, Wasiutyn, Frasz, Czajka – Żurowski, Osiński – Kot (61’ Nowak), Maziarz, Olszewski – Kawałek (13’ Mik, 76’ Dąbek)