W meczu 33. kolejki III ligi Chemik Moderator Bydgoszcz pokonał 3:2 Wierzycę Pelplin. Był to ostatni występ bydgoszczan w III lidze na własnym stadionie.

W przedostatniej kolejce III ligi spotkały się w Bydgoszczy dwie zdegradowane drużyny. Dla Chemika był to ostatni domowy domowy mecz. W pierwszej połowie gospodarze dwie bramki zdobyli w półtorej minuty. Prowadzenie bydgoszczanom w 19 min. dał strzał Dawida Janickiego po podaniu Pawła Olszewskiego. W 20 min. wynik na 2:0 dla Chemika podwyższył Wojciech Mielcarek.

W drugiej połowie bramkę kontaktową w 62 min. po błędzie Pawła Laskowskiego zdobył Mateusz Kaczmarek. Sześć minut później drugą swoją bramkę w meczu zdobył Wojciech Mielcarek, wykorzystując podanie Piotra Siekirki i sytuację  sam na sam z bramkarzem gości.

Rozmiary porażki Wierzycy zmniejszył w 76 min. Jakub  Binerowski.

Ostatni mecz w III lidze Chemik rozegra w Szczecinie 15 czerwca ze Świtem Skolwin.

Chemik Moderator Bydgoszcz - Wierzyca Pelplin 3:2 (2:0)

Bramki: Dawid Janicki 19', Wojciech Mielcarek 20', 68' - Mateusz Kaczmarek 62' Kuba Binerowski 76'

Chemik: Laskowski - Chojnacki, Adamenko, Czajka, Kacprzak (Włosiński 73') - Śmietanko, Maziarz, Olszewski (Siekirka 65'), Mielcarek, Kot (Sapa 82') - Janicki (Osiński 79').

Wierzyca: Moczadło (Czapiewski 73') - Regulski, Stawikowski, Manuszewski, Danowski (Kaczmarek 32') - Racki, Karczewski (Gdaniec 73'), Meler (Klohs 79'), Regliński - Binerowski, Mrozik.