W ostatnim meczu rundy jesiennej III ligi piłkarze Chemika przegrali na własnym boisku ze Świtem Skolwin 1:3.

Chemik Moderator Bydgoszcz kończy w tym roku trzecioligowe zmagania kolejną porażką. Dzisiaj bydgoszczanie przegrali na Glinkach 1:3 z drużyną z jednej dzielnic Szczecina - Świtem Skolwin.

Po bezbramkowej pierwszej połowie goście po przerwie dość łatwo rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść. trzy minuty po wznowieniu gry pierwszą bramkę strzelił Maciej Wyganowski. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzeniu Świtu w  82 min. po celnym trafieniu z rzutu karnego. Nadzieję w samej końcówce w serca nielicznych kibiców wlał Robert Kawałek, zdobywając gola w 88 minucie. Nadzieje te w doliczonym czasie gry rozwiał Adam Nagórski, który ustalił wynik spotkania.

Chemicy kończą w tym roku rozgrywki na 16. miejscu w tabeli. Na wiosnę czekać ich będzie ciężka walka o wyrwanie się ze strefy spadkowej.

Chemik Moderator Bydgoszcz – Świt Skolwin 1:3 (0:0)
Bramki: Robert Kawałek 88′ – Maciej Wyganowski 48′, 82′ karny, Adam Nagórski 90′