W meczu 19. kolejki III ligi Chemik Bydgoszcz przegrał w Kołobrzegu z  Kotwicą 1:2.

W pierwszym meczu rundy wiosennej w Kołobrzegu w składzie Chemika wystąpili trzej nowi zawodnicy ściągnięci zimą:  Szymon Więckowicz, Maksym Adamenko, którzy zaliczyli ligowy debiut w drużynie Chemika oraz Bartosz Śmietanko. Szansę gry od pierwszej minuty dostał też młody Raul Chojnacki, dla którego był to pierwszy mecz w III lidze.

Już w 17. minucie Kotwica objęła prowadzenie. Więckowicza pokonał Kieruzel. Kilka minut później było 2:0. Tym razem dośrodkowanie wykorzystał wychowanek Chemika, Dawid Retlewski. Z upływem czasu chemicy zaczęli dochodzić do głosu. Po jednej z akcji ofensywnych bydgoszczan sędzia podyktował rzut karny za faul na Piotrze Siekirce. Jedenastkę wykorzystał Szymon Maziarz. Mimo wysiłków i dobrych okazji bramkowych stworzonych przez Chemika wynik już się nie zmienił.

Po 19. kolejce chemicy zajmują 16. miejsce w tabeli. Za tydzień zagrają z Radunią Stężyca.

Kotwica Kołobrzeg - Chemik Moderator Bydgoszcz 2:1 (2:0)
bramki: Piotr Kieruzel 18', Dawid Retlewski 25' - Szymon Maziarz 56' k

Chemik: Więckowicz - Chojnacki, Adamenko, Czajka, Włosiński - Śmietanko, Maziarz - Kot (75' Sapa), Mielcarek (65' Olszewski), Siekirka - Janicki (64' Kawałek).